ÖVRIGT / Speglar / Spegel 2037140
*
nr 203 7140
Spegel
1920-tal, H77
Utrop:
100 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
tisdag 7 januari 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/12 19:01:05
1
200 kr
6/1 12:42:04
2
150 kr
6/1 12:42:23
2
250 kr
6/1 19:32:11
3
300 kr
7/1 11:53:23
1
350 kr
7/1 12:35:40
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 203 7140
Spegel
1920-tal, H77
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
tisdag 7 januari 2003 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/12 19:01:05 | 1 | 200 kr |
6/1 12:42:04 | 2 | 150 kr |
6/1 12:42:23 | 2 | 250 kr |
6/1 19:32:11 | 3 | 300 kr |
7/1 11:53:23 | 1 | 350 kr |
7/1 12:35:40 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27